تعرفه خدمات فرمول‌نویسی

بروزرسانی:   تیر   1401:: هزینه تایپ، اکسل، پاورپوینت

تایپ فرمول بر اساس فرمت اتحادیه صنفی، بصورت تکی محاسبه شده و در زمان برآورد هزینه سفارش، فرمول‌ها شمارش شده و تعیین قیمت می‌شوند. هزینه تایپ فرمول با ورد Equation و تایپ فرمول با MathType کاملاً متفاوت بوده و بصورت تقریبی هزینه تایپ با نرم‌افزار MathType معادل 40 درصد بیشتر می‌باشد. همچنین با توجه به عدم پشتیبانی MathType از کاراکترهای فارسی، در صورتی که فرمول شما حاوی کاراکتر فارسی است، باید با ورد Equation فرمول نویسی انجام گردد. تایپ فرمول شیمی شامل اندیس و توان به عنوان کاراکتر انگلیسی محاسبه می‌گردد و فرمول نویسی نیست.


تایپ فرمول ریاضی بر حسب حجم و اندازه و نوع فرمول شامل هزینه متفاوت بوده که به ازای هر فرمول، از 750 تومان تا 15,000 تومان متفاوت است. لازم به ذکر است که هزینه هر فرمول در زمان تعیین قیمت سفارش توسط کارشناس مجموعه برآورد شده و محاسبه می‌گردد. هزینه تایپ فرمول بصورت صفحه‌ای نیست و طبق ابلاغیه اتحادیه، فرمول‌ها بصورت تکی برآورد قیمت می‌شوند.


تایپ فرمول با ورد Equation :

تایپ فرمول و فرمول‌نویسی استاندارد در ورد با ابزار Equation انجام می‌شود. با استفاده از این ابزار فرمول نویسی استاندارد تایپ و ترسیم شده و در صورتی که فرمول در میان متن فارسی باشد بصورت راست‌چین (RTL) و در مابقی شرایط باکس فرمول بصورت چپ‌چین (LTR) و استاندارد خواهد بود. فاصله خطوط در فرمول نویسی معادل پیش‌فرض ورد (1.15) و نیز فونت و سایر مشخصات نیز در حالت پیش‌فرض و استاندارد می‌باشد.

استاندارد فرمول نویسی بدین صورت است که تمامی اعداد نیز بصورت انگلیسی تایپ شده و نمایش داده شوند؛ اما در زبان فارسی در صورتی که فرمول خاصی فارغ از ساختار فرمولی باشد و صرفاً جهت ارائه و نمایش یک عملیات ریاضی ساده بوده و در میان متن باشد، می‌توان آن را نیز بصورت استاندارد اما با اعداد فارسی درج کرد که زیبایی بیشتری به متن دهد. فاصله و حاشیه بین هر عملگر ریاضی در زمان تایپ بصورت استاندارد توسط خود سیستم تعیین می‌شود. در صورتی که فرمول بصورت زنجیره‌ای و دنباله‌دار باشد، هر بخش در یک خط تایپ می‌شود، اما از سطر دوم به بعد میزان فاصله معادل یک تب (Tab) در ابتدای فرمول درج می‌گردد که تشخیص و درک فرمول بهتر و ساده‌تر انجام شود.


تایپ فرمول با MathType:

تایپ فرمول و فرمول‌نویسی می‌تواند خارج از محیط ورد انجام شده و با استفاده از نرم‌افزار MathType فرمول نویسی انجام شود. معمولاً زمانی‌که بخواهیم از فرمول تایپ شده در صفحات وب یا خارج از محیط ورد و ... استفاده کنیم، از نرم افزار MathType استفاده می‌شود. از مزایای اصلی استفاده از این ابزار، دریافت خروجی فرمول‌ها با قالب و فرمت LaTex است و همچنین این نرم افزار قابلیت دریافت ورودی LaTex و تبدیل آن به فرمول ریاضی را نیز دارد.

ابزار MathType تمام کاراکترهای زبان فارسی را بدرستی پشتیبانی نمی‌کند و استاندارد فرمول نویسی در آن بدین صورت است که تمامی اعداد باید بصورت انگلیسی تایپ شده و همچنین فرمول‌های زنجیره‌ای و دنباله‌دار، از بخش دوم به بعد باید در ابتدای آنها یک فلش نمایشگر دنباله قرار داده شود. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به فرمول‌نویسی با این نرم‌افزار، هزینه فرمول‌نویسی سفارش شما افزایش پیدا کرده که این افزایش قیمت تا سقف 40 درصد می‌باشد.


بطور کلی استاندارد خاصی برای تعیین قیمت خدمات فرمول‌نویسی ارائه نشده و عموماً بر اساس حجم و نوع فرمول هزینه مشخص می‌شود که کارشناس مجموعه بر حسب میزان زمانی که تایپ آن فرمول وقت‌گیر باشد تعیین قیمت فرمول را تحت نظر تعرفه اتحادیه صنفی انجام داده و در نهایت هزینه کل سفارش به شما اعلام شده و فاکتور می‌گردد. لازم به ذکر است که اگر بخواهید برخی از فرمول‌های موجود در متن سفارش تایپ نشده و فقط تصویر آنها در متن جایگذاری شود یا شماره و نام آنها درج گردد، این موارد به عنوان "گزینه‌های افزایش قیمت" محسوب شده و هزینه این خدمات در جدول موارد افزایش قیمت، در صفحه هزینه تایپ به زبان مربوطه درج شده است.


جهت اطلاع از هزینه دقیق سفارش، ابتدا به پنل کاربری خود وارد شوید و یا در صورتی که هنوز عضو سایت نیستید، از بخش عضویت در سایت جهت ایجاد حساب کاربری اقدام فرمایید. سپس سفارش خود را ثبت نمایید. حداکثر 20 دقیقه پس از ثبت سفارش، توسط کارشناسان مجموعه سفارش شما بررسی و تعیین قیمت می‌شود. قیمتی که ارائه می‌شود قیمت نهایی سفارش بوده و پس از پرداخت هزینه، پروسه تایپ سفارش شما شروع شده و پس از اتمام به شما تحویل داده می‌شود. توجه داشته باشید که زمان تحویل سفارشات در حالت ثبت سفارش با زمان‌بندی عادی، مطابق زمان مندرج در جدول فوق است، زمان تحویل سفارشات در حالت ثبت سفارش با زمان‌بندی فوری، معادل نصف زمان مندرج در جدول فوق است اما هزینه در حالت فوری افزایش می‌یابد.